Spoločnosť WESTech preberá majoritný podiel Logicworks

Logicworks
Spoločnosť WESTech preberá od Etnetera Group kontrolný podiel v Logicworks
Spoločnosť WESTech preberá majoritný podiel Logicworks od Etnetera Group. Týmto krokom vzniká na trhu silný hráč so zameraním na Apple platformu pre B2B segment pôsobiaci v Českej republike a na Slovensku. Etnetera Group predáva svoj podiel v rámci transformácie svojho portfólia.
WESTech prevádzkuje predajnú sieť iStores na Slovensku a taktiež v Českej republike a aj vďaka spojeniu s Logicworks sa začína ešte viac sústrediť na riešenie pre B2B segment:
WESTech, spoločne s obchodnou značkou iStores (Apple Premium Reseller), zastrešujú oddelenie B2B Solutions (VAD) od roku 2015 s produktovým portfóliom Apple. Oddelenie obsluhuje cez 1000 zákazníkov, medzi ktorými sú firmy ako aj štátne inštitúcie na území Čiech a Slovenska. Spojenie s Logicworks je jeden zo strategických krokov, ktorý našim zákazníkom umožní zmenu tradičného modelu firemného IT. Našou misiou je pomáhať podnikom pracovať efektívnejšie pomocou celkovej digitálnej transformácie.
Nino Kuzma Head Of B2B Department, WESTech
WESTech vlastní jednu z významných obchodných značiek s autorizáciou Apple Premium Reseller a pod názvom iStores pôsobí na českom a slovenskom území. Poskytuje prémiový zákaznícky zážitok nielen koncovým užívateľom, ale aj firemným klientom. Vďaka tomuto spojeniu je schopná na trhu ponúknuť komplexné spektrum služieb s vysokou pridanou hodnotou.
Michal Adamčík CEO, WESTech
Logicworks spoločne s WESTechom získava silnejšie postavenie na trhu a expanduje s implementáciou Apple pre firmy a ďalšími svojimi službami na Slovensko:
Spojenie firiem WESTech a Logicworks vnímam ako unikátnu synergiu - na jednej strane dodávateľ hardware pre B2B a SMB segmenty trhu, dlhodobo pôsobiaci v Česku a na Slovensku, a na druhej strane spoločnosť zameriavajúcu sa na implementáciu MDM riešení, vývoj služby Logicworks Sensei a IT outsourcing vo firmách využívajúcich produkty Apple. Obe firmy majú vo svojom DNA silný vzťah k tejto značke. Ich prepojením vznikol na trhu silný hráč schopný riešiť najnáročnejšie výzvy.
Ivan Malík CEO, Logicworks
Etnetera Group je vďaka predaju svojho podielu o krok bližšie k plánovanej transformácií:
Predajom Logicworks pokračuje širšia transformácia Etnetera Group a jej rozdelenie na hlavné aktivity spojené s digitálnou transformáciou a startupové projekty novo sústredené do technologického investičného fondu PIE Ventures. Pre Logicworks sme hľadali vhodného strategického partnera a sme veľmi radi, že sa nám ho podarilo nájsť v spoločnosti WESTech. Veríme, že spoločne budú úspešne rozvíjať žiadané služby pre Apple platformou pre tých najväčších klientov na českom trhu.
Václav Bittner Spoluzakladateľ spoločnosti Etnetera Group
O spoločnosti WESTech

WESTech je obchodná spoločnosť s viac ako 20-ročnou pôsobnosťou na trhu Európskej únie. Je súčasťou medzinárodnej siete ELKO GROUP s celkovým ročným obratom 1,883 miliardy dolárov. Spolu so svojimi dcérskymi spoločnosťami zamestnáva 400 zamestnancov. Prevádzkuje predajnú sieť iStores - Apple Premium Reseller, ktorá sa skladá z 15 predajní v ČR a na Slovensku a 2 e-shopov istores.cz a istores.sk. Predajne s ročným obratom 60 miliónov eur ročne navštívia milióny zákazníkov.

O spoločnosti Logicworks

Logicworks implementuje riešenia hromadnej správy Apple zariadení pre Enterprise a SMB firmy a súčasne vyvíja produkt Logicworks Sensei, ktorý pomáha firmám znižovať náklady na správu IT. Obrat Logicworks za rok 2019 predstavoval 35 miliónov korún.

O spoločnosti Etnetera Group

Spoločnosť Etnetera Group je prostredníctvom spoločností Etnetera, Etnetera Motion a Etnetera Activate skúseným partnerom klientov pri rozvoji digitálnej formy podnikania. Navrhuje a vyvíja webové a mobilné riešenia pre komunikáciu so zákazníkmi a ecommerce, dátovú a webovú analytiku a marketingovú automatizáciu. Poskytuje konzultačné služby v oblasti rozvoja e-commerce aj agentúrne full-service v oblasti kreatívnych komunikačných stratégií zameraných na brand building, influencer marketing, dizajn alebo produkciu obsahu. Obrat Etnetera Group za rok 2019 činil pred konsolidáciou 354,3 miliónov korún. českých.
  1. Novinky
  2. Spoločnosť WESTech preberá majoritný podiel Logicworks