Naše webové stránky používajú cookies. Pokračovaním súhlasíte s používaním súborov cookies, ako je podrobne uvedené v našom
Súhlasiť

WESTech sa stal 100% vlastníkom ProGamingShop.sk a MP3.sk

WESTech sa stal 100% vlastníkom ProGamingShop.sk a MP3.sk

Westech_Arasid_progaming_mp3_sk
Spoločnosť WESTech, jeden z najväčších slovenských distribútorov IT produktov, koncom roka 2019 dokončila akvizíciu spoločnosti ARAŠID a stala sa výhradným vlastníkom elektronických obchodov a maloobchodnej siete ProGamingShop.sk a MP3.sk.
Po investovaní spoločnosťou WESTEech, ktorá je členom skupiny ELKO Group, došlo pre ARAŠID, prevádzkovateľa e-shopu špecializovaného na predaj hier, herných konzol a herného príslušenstva pod značkou ProGamingShop.sk a popredného predajcu mobilných telefónov a príslušenstva pod značkou MP3.sk, k výraznému zlepšeniu postavenia na trhu.

„Po investícii spoločnosti WESTech do našej spoločnosti v júni 2018 sme sa rozhodli naplno využiť náš spoločný potenciál. Spoločne sme rozšírili našu maloobchodnú sieť o ďalšie tri predajne v Trnave, Banskej Bystrici a Košiciach na súčasných 18 obchodov,“ uviedol Miroslav Lakatoš, obchodný riaditeľ spoločnosti ARAŠID.

Tržby spoločnosti na vysoko konkurenčnom a náročnom trhu so spotrebnou elektronikou a IT vzrástli medziročne o 10 %. Portfólio produktov sa tiež rozšírilo o nové produkty popredných značiek ako Lenovo, Asus, JBL a Logitech a rozšírilo sa aj portfólio produktov Apple.

V roku 2019 si v priemere jedna zo siedmich domácností na Slovensku kúpila hru cez ProGamingShop.sk a sieť MP3.sk predala viac ako 30 000 mobilných telefónov.

Matej Sršeň, generálny riaditeľ spoločnosti WESTech, zdôraznil, že získanie úplnej kapitálovej kontroly nad spoločnosťou ARAŠID na konci roku 2019 predstavuje pre spoločnosť budúce príležitosti zapojiť sa do jej rozvojových aktivít. „Našou ambíciou je expandovať na zahraničné trhy a posilniť našu pozíciu tam, kde v súčasnosti pôsobíme,“ zdôraznil Sršeň. Dodal, že tento krok umožní spoločnosti rozšíriť slovenskú maloobchodnú sieť o ďalšie obchody a vytvoriť vlajkovú loď ARAŠID v Bratislave. „Konsolidácia produktového portfólia a maximálne využitie synergií medzi dvoma spoločnosťami pôsobiacimi vo veľmi podobných segmentoch trhu a získanie ďalšieho a silného predajného kanála B2C pre produkty a služby posilní našu pozíciu a zvýši aj výnosy,“ uviedol Sršeň.

O spoločnosti Arašid s.r.o.

Prostredníctvom ProGamingShop.sk sa v roku 2019 predalo viac ako 150 000 hier pre rôzne platformy, čo znamená, že hru si priemerne zakúpila každá siedma domácnosť na Slovensku.
Spoločnosť zaznamenala v roku 2019 tiež obrovský úspech v segmente mobilných technológií: MP3.sk predalo viac ako 30 000 mobilných telefónov. Oba e-shopy sú vysoko hodnotené z hľadiska obľúbenosti a kvality e-shopov na Slovensku vrátane súťaže OBCHOD roka, ktorú organizuje online nákupné centrum Heureka.sk.

O spoločnosti WESTech, spol. s r. o.
WESTech je jedným z najväčších distribútorov IT produktov od najprestížnejších svetových značiek vrátane Apple, Intel, Asus, AMD, Xiami, Ubiquiti, Gigabyte, JBL, WD, Mikrotik, Huawei, Seagate a ďalších na Slovensku a v Českej republike. Zastupuje 130 výrobcov informačných technológií a predajcov a poskytuje širokú škálu produktov a služieb pre viac ako 2 000 zákazníkov. Spoločnosť WESTech dosiahla v roku 2019 obrat 235 miliónov EUR a v súčasnosti zamestnáva viac ako 120 zamestnancov. WESTech je súčasťou skupiny ELKO Group.

O skupine ELKO

Spoločnosť ELKO Group je jedným z najväčších distribútorov produktov a riešení v oblasti IT a spotrebnej elektroniky v regióne a predstavuje 400 výrobcov IT. Spoločnosť poskytuje širokú škálu produktov a služieb viac ako 10 000 maloobchodníkom, miestnym výrobcom počítačov, systémovým integrátorom a podnikom v rôznych odvetviach vo viac ako 30 krajinách Európy a Strednej Ázie. Obrat skupiny v roku 2018 dosiahol 1 768 miliónov USD (1 497 miliónov EUR).
  1. Novinky
  2. WESTech sa stal 100% vlastníkom ProGamingShop.sk a MP3.sk